Frezowanie kominów

Infografika Frezowanie kominów Poznań, Wielkopolska w wykonaniu Ekokomina

frezowanie-kominaFrezowanie kominów wykonywane przez naszą firmę odbywa się przy użyciu nowoczesnej technologii na sucho. Poszerzamy w ten sposób kanały kominowe i wentylacyjne, które zatykają się najczęściej z powodu wad konstrukcyjnych i budowlanych oraz wymagają naszej interwencji.

Zadzwoń 501 868 728 – wykonamy bezpłatną ekspertyzę

Po frezowaniu komina najczęściej montujemy wkład ze stali kwasoodpornej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w doborze właściwych wkładów kominowych. Zlecając nam usługę możecie być Państwo pewni, że Wasz nowy wkład posłuży wiele lat. Przy doborze wkładów kierujemy się parametrami urządzenia wytwarzającego spaliny. Dobieramy optymalną średnicę i skład procentowy stali.
Najważniejsze jest Państwa bezpieczeństwo i dlatego do frezowania używamy najnowocześniejszych głowic o napędzie hydraulicznym. Dzięki temu uzyskujemy praktycznie zerowe drgania i cichą bezpieczna pracę. Dysponujemy ekipą wykwalifikowanych, doświadczonych i stałych pracowników. Szczególną uwagę zwracamy na jakość, wysoki standard i terminowość wykonania naszych zleceń.
Usługi frezowania kominów wykonujemy na terenie Polski oraz Niemiec.

 

Informacje ogólne

Podział kominów ze względu na funkcje:
 • dymowe – do odprowadzenia spalin (zawierających poza tlenki w postaci gazowej, również pyły, sadzę i parę wodną) z palenisk opalanych paliwem stałym
 • spalinowe – do odprowadzenia spalin z palenisk gazowych i opalanych paliwem płynnym
 • wentylacyjne:
  -nawiewne, które służą do dostarczania powietrza do pomieszczenia (na przykład koniecznego w procesie spalania)
  -wywiewne (wyciągowe), do odprowadzania zużytego powietrza z pomieszczenia
Ciąg kominowy

to zjawisko powodowane różnicą gęstości zimnego powietrza zewnętrznego i gorących spalin wewnątrz komina, która wytwarza podciśnienie umożliwiające zasysanie powietrza niezbędnego do procesu spalania, zachodzącego w palenisku urządzenia grzewczego.

Uwarunkowania naturalnego (grawitacyjnego) ciągu kominowego:
 • różnica temperatur powietrza wewnątrz budynku i na zewnątrz (naturalny wypór termiczny). Im większa różnica temperatur pomiędzy wnętrzem komina, a powietrzem na zewnątrz, tym większy jest ciąg.
 • wysokość komina oraz pole jego poprzecznego przekroju (im wyższy i szerszy komin, tym większa wartość ciągu kominowego, ponieważ wartość podciśnienia w przewodzie kominowym jest wprost proporcjonalna do obu podanych zmiennych)
 • siła wiatru, która może spowodować wytwarzanie dodatkowego podciśnienia w kominie lub cofać przepływ spalin z powrotem do przewodu
 • konstrukcja budowlana komina (porowatość ścian, przewężenia i uskoki, ocieplenie) oraz położenie jego szczytu względem kalenicy dachu
 • konstrukcja budynku (ściślej dachu) i usytuowanie budynku względem drzew i wzniesień terenu
Jak można wspomóc naturalny ciąg kominowy?

Do zwiększania ciągu kominowego najczęściej stosuje się nasady kominowe, pozwalające na odpowiednie wykorzystanie siły wiatru do wytwarzania podciśnienia w przewodzie kominowym. Dzięki swojej budowie, wytwarzają one podciśnienie w króćcu dolotowym oraz jednocześnie osłaniają przewód kominowy przed wiatrem. Zwykle dobrze dobrana nasada kominowa może uwolnić system grzewczy od kłopotów związanych z niedoskonałą instalacją kominową. Ciąg kominowy powinien być nie tylko duży. Musi być też stabilny. By to systemowi zapewnić, trzeba czasem wyposażyć komin w podciśnieniowy ogranicznik lub przerywacz ciągu. Efektywne zastosowanie mają również elektroniczne regulatory ciągu.

Ekokomin Mosina, k. Poznania (Wielkopolska) poleca frezowanie kominów

Sprawdź ciekawostki w zakresie kominów na świecie TU