Systemy kominowe

Systemy kominowe Poznań, Wielkopolska poleca Ekokomin

Systemy kominowe – zastosowanie i krótki opis produktów

Nasza propozycja dla nowo powstających budowli mieszkalnych i przemysłowych to żaroodporny i kwasoodporny system dwupłaszczowego komina zewnętrznego, który znaleźć może z powodzeniem zastosowanie jako instalacja zewnętrzna, wewnętrzna i wolnostojąca. Wykorzystywać go można zarówno jako komin spalinowy, jak i część instalacji wentylacyjnej lub klimatyzacyjnej. System kominowy dwupłaszczowy to trzy warstwy. Zewnętrzną stanowi powłoka wykonana ze stali nierdzewnej o symbolu DIN 1.4301, spełniająca jednocześnie rolę warstwy nośnej. Wewnętrzna warstwa wykonana jest z wysokogatunkowej blachy z nierdzewnej stali:

  • dla kominów spalinowych (do urządzeń opalanych paliwem gazowym lub olejem opałowym) o symbolu DIN 1.4404
  • dla kominów dymowych (do urządzeń opalanych paliwem stałym) żaroodpornej, o symbolu DIN 1.4828

Długą żywotność tego materiału gwarantuje obniżona zawartość węgla, co z kolei eliminuje powstawanie węglika chromu i korozję miedzykrystaliczną w przypadku działania wysokich temperatur. Grubość zastosowanej blachy wynosić może od 0,5 do 0,8 mm, a średnice rur w zależności od potrzeb, wynikających z konieczności dopasowania komina do kotła mieści się w zakresie od 10 do 500 mm. Wszystkie elementy stalowe systemu a więc rury i kształtki spawane są wzdłuż metodą spawania plazmowego „do czoła”, przy obustronnej ochronie gazowej spawu.
Dla kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych, opalanych gazem lub olejem polecamy szczególnie system Turbo, w którym specjalnie zaprojektowany ociekacz uniemożliwia przedostawanie się kondensatu do wnętrza kotła, co bywa szczególnie ważne jeśli urządzenie grzewcze nie jest przystosowane do odbioru kondensatu.

Stalowe systemy kominowe – główne zalety:

  • duży wybór elementów zapewniający dostosowanie systemu do różnych warunków
  • łatwość i szybkość montażu bez dodatkowych prac spawalniczych
  • wyeliminowanie konieczności budowy skomplikowanych fundamentów
  • oszczędność miejsca
  • łatwa przebudowa lub rozbudowa
  • natychmiastowa gotowość do pracy
  • bardzo dobre warunki przepływu spalin poprzez zastosowanie okrągłego przekroju i gładkiej powierzchni ścianek
  • szybkie nagrzewanie się komina dzięki małej pojemności cieplnej materiału na rury w przewodach i dobrej izolacji pomiędzy ścianami całego systemu
Sprawdź nasze systemy kominowe. Zadzwoń 501 868 728

Jako ciekawostka – angielskie systemy kominowe http://www.dinakchimneys.com/uk/